KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12419022
nr 1241 9022
Hugo Josephson
(1877-1967), Sverige
Pastell, Signerad, daterad 1935, ca 30x45 cm
Hugo Josephson, svensk bildkonstnär född 1877 i Göteborg, död 1967.
Utrop:
500 kr
måndag 18 mars 2019
kl 18:31:24
Hugo Josephson
Läs mer om Hugo Josephson